Kavárna plná nečekaného.

Kavárna mezi řádky

Musím se s vámi podělit o zajímavé místo. Možná to bude to znít jako reklama na šampon 3 v 1, ale sociální podnik Mezi řádky, který zaměstnává lidi s lehkou mentální poruchou, není jen kavárnou, ale zároveň i pekárnou a knihovnou! Fair trade bio káva, čerstvé pečivo z vlastní pekárny a čtivo na jednom místě. Dokonalá kombinace, no ne? A k tomu si zdejší obsluhu prostě zamilujete. 

S manželkou jdeme nasytit své po ránu vyhladovělé žaludky. Vcházíme dovnitř. “Dobrý den,” přívětivě nás zdraví. Sedám si. Žena, ještě oblečená, už stojí u pultíku s lákavým pečivem a objednává si. “Objednala jsem si ořechový pletenec,” říká s jiskřičkami v očích a konečně si sedla ke stolu. Sedíme u výlohy a máme tudíž výhled jak do ulice, tak i na bar. Je to výborné strategické místo.

“Dobrý den, co si dáte?”

“Poprosím cappuccino a míchaná vajíčka,” objednávám si.

 “K-A-P-U-Č-Í-N-O a M-Í-CH-A-N-Á V-A-J-Í-Č-K-A,” hláskuje obsluha. 

“A já poprosím kakao,”  objednává má žena.

“K-A-K-A-O. Je to všechno?”

“Ano,” děkujeme s úsměvem.

Po chvíli nám servírují objednávku. Cappuccino, kakao, vajíčka a ořechový pletenec. První věc, která mě napadne: „To není pletenec, ale vánočka pro pětičlennou rodinu! To jako dokážeš sníst?“ ptám se ženy. “Je trochu větší, no, ale já mám hlad,” obhajuje si velikost snídaně žena a nadšeně se zakusuje do pletence a upíjí kakao. 

Není kam spěchat, užíváme si nerušeně atmosféru kavárny. Čas jakoby tady neexistoval.

A co vy, navštívili jste už kavárnu Mezi řádky? Nebo nějaký podobný sociální podnik? A jaké máte zážitky?

Odkaz na stránky kavárny

Odkaz na FB kavárny

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Comments

commentsKomentáře nejsou povoleny.