Úpal, hlad a žízeň

Víkend

O víkendu bylo super počasí. Úplně stvořené vyjít někam na hezké místo a slunit se. Chvíli jsme přemýšleli, kam vyrazíme a nakonec jsme se rozhodli, že pokoříme Petřín. A proč si neužít den jen krásnou procházkou mezi kvetoucí florou překypující pylem a broučky vylézajícími z úkrytů? A proč si uprostřed přírody neudělat mini piknik? Rozhodl jsem se, že si dám výborný koláč z pekárny Kabát. Po složitém výběru, jakou náplň koláče zvolit, jsem si nakonec zakoupil bagetu plnou sýru. Žena bez váhání sáhla po osvědčeném ořechovém pletenci z kavárny Mezi řádky. Na cestu jsme si zakoupili kávu a na osvěžení po zdolání vrcholu ještě Club-Mate colu.

Jsme tu, na startu u lanovky na Petřín. Jasně, nejsme žádné padavky a jdeme pěšky vzhůru a nejlépe vojenským krokem. Ano, hlad a žízeň nás žene vpřed. Jsme v půlce kopce na Petřín, kdo to tam zná ví, že to je pěkné stoupání. Pomalu na mě jdou mrákoty, úpal se hlásí o slovo a najednou…  „Áááááá!!! Žábaaaaa!!!“ Jasně, už na mě jdou halucinace. Vždyť to slunce tak pálí. Ne, nebyly to halucinace, ale u malého rybníčku se probraly žabky ze zimního spánku a byly úplně všude a málem jsem jednu zašlápl. Uff, přežili jsme oba i žáby bez úhony.

Tak, po tomhle adrenalinovém zážitku jsme konečně na místě u lavičky s piknikovým stolem. Rozbalujeme přinesené dobroty, které nám chvíli pózují pro náš fotoapárat, a za chvíli končí v žaludku. Kocháme se krásným výhledem, nasáváme alergeny z kvetoucích rostlin a pozorujeme turisty a žabky. Byl to krásný výlet.

Jídlo: bageta z pekárny Kabát, pletenec z Kavárny Mezi řádky, Club-Mate
Kusy oblečení: košile T.M. Lewin, kalhoty Topman, brýle Ray-Ban,
Nálada: super

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Comments

commentsKomentáře nejsou povoleny.